GROENLO Pastor Ronald den Hartog heeft op zaterdag 20 januari om 13.00 uur de klokken laten luiden van de H. Calixtusbasiliek in Groenlo. Zo luidde hij letterlijk de Actie Kerkbalans in, een actie om binnen de kerk een financiële bijdrage op te halen. Dankzij de Kerkbalans kunnen kerk-gemeenschappen functioneren en kunnen zij hun maatschappelijke functie blijven vervullen.
Actie Kerkbalans
Actie Kerkbalans is een landelijke campagne en initiatief van de Rooms-Katholieke Kerk, de Protestantse Kerk in Nederland en de Oudkatholieke Kerk. De kerk heeft een onmisbare plek in de samenleving.
Een plek waar je samenkomt, waar je geïnspireerd wordt, om te vieren en te rouwen of een plek waar je het leven deelt en rust vindt. Mijn kerk verbindt en omdat de kerk geld kost, bestaat de Actie Kerkbalans. De actie loopt van 20 januari tot 4 februari 2018.
Klokken luiden
Door de klokken te luiden, vraagt pastor Den Hartog aandacht voor zowel de binnen- als buitenkant van de kerk, als monumentaal gebouw en als een punt waar wij ons op kunnen richten. In het centrum van de stad. De kerk vertegenwoordigt de aanwezigheid van God in onze samenleving.
Ronald den Hartog deed de priesteropleiding voor late roepingen; heeft zes jaar gestudeerd en geestelijke vorming genoten. “Als priester mag ik de sacramenten bedienen en in het hart van de geloofsgemeenschap staan. Samen met de kerk van Christus en alle mensen optrekken. Het is de zin van mijn leven.”
In heel Nederland
Ruim honderd kerken starten hun Actie Kerkbalans met een inluidmoment. Zo klinken door heel Nederland tegelijk de kerkklokken om samen stil te staan bij de positie van de kerk in de maatschappij.
Voor de vele vrijwilligers die zich inspannen om het kerk-zijn in hun gemeenschap vitaal te houden worden door dit gezamenlijk, positief moment gezien en gesteund, wat ook bijdraagt aan hun motivatie!
Stichting Volksfeest Aalten neemt afscheid van dames
Thema-avond over eenzaamheid, Ixta Noa
Museum Villa Mondriaan en Gerrit Komrij College tweede prijs
Fusieclubs Montferland blij met volgende stap
De Graafschap wil goede thuisreeks zondagmiddag doorzetten
Fiscus ontvangt 1.8 miljoen euro van Aalten
15-02-2019 | Woningbouw op ‘rotte kies’ Winterswijk |
15-02-2019 | Vrouw krabt ruiten, auto vliegt in brand |
15-02-2019 | Feestelijk programma bij overdracht vleugel in de Dorpskerk |
15-02-2019 | Romienendal festival en Klaver4tocht |
15-02-2019 | Dudok Kwartet Amsterdam speelt Haydn en Beethoven in Ruurlo |
15-02-2019 | Vernieuwde gemeentewerf gasloos en energieneutraal |
15-02-2019 | Spelcomputer in de hoek |
15-02-2019 | Blazersklas bij Volharding Borculo |
14-02-2019 | Tocar brengt latin, jazz en tango naar de Koppelkerk |
14-02-2019 | Schrijfcafé Lichtenvoorde met Sophie Hillhorst |
14-02-2019 | Dudok Kwartet Amsterdam speelt Haydn en Beethoven in Ruurlo |
14-02-2019 | Sluiting loods in Vorden vanwege hennepplantage |
14-02-2019 | Aalten gaat op zoek naar kinderraad en kinderburgemeester |
14-02-2019 | Carnavalsoptocht zaterdag 2 maart in Doetinchem |