Achterhoek - Het is nog steeds niet veilig om alle bossen in de Achterhoek in te gaan. Dat zegt Natuurmonumenten. Door de storm van vorige week zouden er veel takken loshangen. Nu het harder gaat waaien kunnen die takken en zelfs hele bomen naar beneden komen.
Ook zijn nog steeds een aantal fiets- en wandelpaden gebarricadeerd. Boswachters van Natuurmonumenten zijn druk bezig om de omgewaaide bomen en takken weg te halen, maar de organisatie verwacht dat ze daar nog twee weken voor nodig hebben.
Het weekend na de storm werd ook al gewaarschuwd de bossen niet in te gaan. Nu geldt het advies overigens niet voor alle bossen in de Achterhoek. Staatsbosbeheer geeft aan dat de plekken die onder hen vallen wel veilig zijn. Het gaat om kleinere bossen, waar de losse takken al zijn opgeruimd. 'De paar plekken die wel gevaarlijk zijn hebben we met linten afgezet', zegt boswachter Eric de Bruijn van Staatsbosbeheer.
Toch is de storm niet alleen nadelig geweest voor de natuurgebieden. Er zijn nieuwe open plekken in het bos ontstaan en er ligt straks extra dood hout. Dat zorgt volgens Natuurmonumenten voor meer diversiteit aan planten en dieren.
Stichting Volksfeest Aalten neemt afscheid van dames
Thema-avond over eenzaamheid, Ixta Noa
Museum Villa Mondriaan en Gerrit Komrij College tweede prijs
Fusieclubs Montferland blij met volgende stap
De Graafschap wil goede thuisreeks zondagmiddag doorzetten
Fiscus ontvangt 1.8 miljoen euro van Aalten
15-02-2019 | Woningbouw op ‘rotte kies’ Winterswijk |
15-02-2019 | Vrouw krabt ruiten, auto vliegt in brand |
15-02-2019 | Feestelijk programma bij overdracht vleugel in de Dorpskerk |
15-02-2019 | Romienendal festival en Klaver4tocht |
15-02-2019 | Dudok Kwartet Amsterdam speelt Haydn en Beethoven in Ruurlo |
15-02-2019 | Vernieuwde gemeentewerf gasloos en energieneutraal |
15-02-2019 | Spelcomputer in de hoek |
15-02-2019 | Blazersklas bij Volharding Borculo |
14-02-2019 | Tocar brengt latin, jazz en tango naar de Koppelkerk |
14-02-2019 | Schrijfcafé Lichtenvoorde met Sophie Hillhorst |
14-02-2019 | Dudok Kwartet Amsterdam speelt Haydn en Beethoven in Ruurlo |
14-02-2019 | Sluiting loods in Vorden vanwege hennepplantage |
14-02-2019 | Aalten gaat op zoek naar kinderraad en kinderburgemeester |
14-02-2019 | Carnavalsoptocht zaterdag 2 maart in Doetinchem |